"Poznajemy ciało człowieka" - konkurs biologiczny
(18 stycznia 2017)

Tegoroczny konkurs to już XII edycja konkursów o tematyce biologicznej realizowanych w naszym Ośrodku na etapie szkolnym. Tegoroczny konkurs przebiegał pod hasłem "Poznajemy Tajemnice Ciała Człowieka". W zmaganiach konkursowych wzięli udział bardzo licznie uczniowie klas I, II i III, LP, TU, ZSZ. Tematyka konkursu dotyczyła zagadnień z wielu różnych dyscyplin biologicznych takich jak : anatomia człowieka, fizjologia, botanika, genetyka, biogeografia, biochemia, systematyka, biologia rozwoju płodowego człowieka. Różnorodność zadań problemowych, interpretacji wielu schematów i rysunków biologicznych, to z czym chętnie uczniowie zmagali się w tegorocznym konkursie. Laureaci konkursu to uczniowie którzy uzyskali kolejno najwyższą ilość punktów. Konkursy biologiczne to nie tylko ciekawe jednorazowe spotkanie ze światem biologii ale także możliwość sprawdzenia i kształtowania  swojej wiedzy z lekcji, zajęć warsztatowych czy fakultetów. To także rozwijanie zainteresowań których efektem końcowym jest zdany egzamin maturalny z biologii.

Laureaci konkursu
1/ miejsce - Grzegorz Ziętala
2 /miejsce - Natalia Nowaczyk, Patryk Dąbrowski
3 /miejsce - Dagmara Makulec

Wszystkim zwycięzcom i  uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Wszystkich zainteresowanych odkrywaniem tajemnic świata biologii,  jego najnowszych odkryć,  a także śledzeniem  wiadomości  maturalnych zapraszam na stronę biolog.pl