Wyjście do Sejmu
(03 października 2016)

Dnia 03.10.2016. w ramach 4 Warszawskiego Tygodnia Kultury Bez Barier uczniowie z klasy 1a i 1b byli w kancelarii Sejmu na ul. Wiejskiej. Zwiedzali kancelarie Senatu i Sejmu. Widzieli tablice pamiątkowe dot. posłów, stare i nowe laski marszałkowskie, sale posiedzeń prasowych oraz tablicę pobłogosławioną przez papieża Jana Pawła II. Przewodniczka opowiedziała o Sejmie i jego historii. Pokazała miejsca gabinetów prezydenta i premiera oraz ich miejsca podczas obrad sejmowych. Ciekawostką jest to, że na terenie Sejmu są kolorowe ule pszczół. Uczniowie dowiedzieli się, że na przełomie lutego i marca będzie sejm młodzieżowy. Zostali zachęceni do tego, aby któryś z nich został  posłem. Sejm jest otwarty dla młodzieży. Pod koniec zwiedzania każdy dostał upominki.

Wioleta Majewska-Gocejna
Natalia Pietrzak