(5 i 11 kwietnia 2017)

Hejka! Nazywam się Karolina Bartosiewicz. Opowiem o wycieczkach, w których ostatnio uczestniczyłam.

Pani Alicja Kozińska i pani Agnieszka Góralczyk-Witkowska zaprosiły wszystkich uczniów w dniu 5 kwietnia 2017r do Domu Samotnej Matki w Brwinowie. Ja od razu byłam chętna, bo lubię pomagać i poznawać ludzi, którzy mają problemy w życiu. Pojechaliśmy z Karoliną  Małkiewicz oraz  Natalią Siuchtą busem szkolnym, którym zawieźliśmy zebrane ubrania i zabawki. Podarowaliśmy podopiecznym kartki świąteczne i pierniczki. Trochę bawiliśmy się z dziećmi a trochę z nimi rozmawialiśmy. Panie opowiadały o swoich problemach w życiu, np. ile lat mieszkają tutaj. Matki i dzieci były bardzo szczęśliwe. :)

W dniu 11 kwietnia, tuż przed Świętami Wielkanocnymi, uczestniczyłam w wycieczce do Młodzieżowego Ośrodka Pomocy Społecznej "Przedwiośnie" w Warszawie - Międzylesiu. Pojechaliśmy tam z kartkami świątecznymi i z ciasteczkami. Gdy dotarliśmy na  miejsce podopieczni ośrodka czekali na nas z samodzielnie przygotowanym podwieczorkiem - niespodzianką. Byłam w szoku! :) Młodzież była tak szczęśliwa, że my ich odwiedzamy. Wychowankowie w większości czują się samotni, rodziny często ich nie odwiedzają. Poznaliśmy niesłyszącą dziewczynę, która porozumiewała się gestami, bo nie znała języka migowego, niewidzącego chłopaka oraz innego poruszającego się przy pomocy tzw. balkonika. Rozmawialiśmy z nimi długo. Oni są bardzo mili, mądrzy i mają różne, niezwykłe talenty gra na grzebieniu, śpiewanie, rysowanie i inne. Opowiadali  historie swojego życia i pokazywali nam, jak mieszkają i jak żyją. Ten dzień był naprawdę wspaniały :)

Dziękuję, ślicznie!
Karolina Bartosiewicz klasa 1pa