"Książki naszych marzeń"
(22 października 2015)

Z ogromną radością chcemy się pochwalić, że dziś tj. 22 października 2015r. nasz Ośrodek został laureatem II edycji ogólnopolskiego konkursu Ministerstwa Edukacji Narodowej "Książki naszych marzeń". Zajęliśmy 3 miejsce w kategorii "szkoły ponadgimnazjalne". Do konkursu zgłosiło się ok. 1200 szkół z całej Polski i polonijnych (szkoły polskie za granicą). Były 4 kategorie: szkoła podstawowa, gimnazjalna, ponadgimnazjalna i polonijna. Jak widzicie, konkurencja była ogromna, ale po cichu wierzyliśmy, że wygramy. Co musieliśmy zrobić, aby wygrać? Trzeba było nagrać film (max.  65 sekund) oraz podać listę 50 książek, które uczniowie chcieliby mieć w bibliotece szkolnej. Film pt. "Książki są przyjaciółmi Głuchych" przekonał Ministerstwo Edukacji Narodowej, że to właśnie nasza szkoła powinna dostać wymarzone książki. Teraz czekamy na nowe, pachnące książki, które wygraliśmy dla naszego Ośrodka - niedługo przyjadą do biblioteki J. Zespół, który zrealizował zwycięski film to Dominika Bartoszuk, Konrad Kozłowski, Weronika Michniewicz, Magdalena Wdowiarz, Angelika Wiśniewska, Konrad Wiśniewski i p. Anna Antos. Więcej informacji o dzisiejszej uroczystej gali znajdziecie tutaj https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/12864.html (szukajcie nas w kategorii "szkoły ponadgimnazjalne").

A teraz zapraszamy Was do obejrzenia naszego filmu, który wygrał w konkursie MEN "Książki naszych marzeń" 2015