Nasz sukces na III Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Ogólnej
(17 czerwca 2016)

W dniu 17 czerwca 2016 roku w auli Akademii Pedagogiki Specjalnej odbyła się III Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Ogólnej  dla Młodzieży Niesłyszącej. W olimpiadzie wzięło udział wiele szkół z całej Polski. Uczestnikami zawodów byli uczniowie w wieku 14-18 lat, reprezentujący szkoły specjalne, ośrodki szkolno-wychowawcze, szkoły lub klasy integracyjne i szkoły ogólnodostępne. Nasz Ośrodek reprezentowali: Gabriela Wesołowska i Mateusz Kowalczyk, pod opieką nauczyciela biologii p. Tomasza Kościołowskiego. Na początku odbyła się krótka prezentacja placówek, z których przyjechali uczestnicy. Następnie uczniowie zmagali się z wieloma zadaniami konkursowymi m.in. z zakresu ekologii, biologii i przyrody. Prace były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych 14-16 i 16-18. Reprezentująca nasz Ośrodek Gabriela Wesołowska, uczennica klasy 2a zajęła zaszczytne 3 miejsce.

Główne cele Olimpiady to wspieranie rozwoju i potencjału intelektualnego młodego człowieka. Rozwijanie kreatywności, podnoszenie jakości nauki oraz zachęcanie uczniów do aktywnego uczenia się. Projekt ten stanowi praktyczną realizację idei powszechnego prawa do edukacji   - zgodnie z programem UNESCO "Edukacja dla Wszystkich" oraz służy budowaniu społeczeństwa opartego na wiedzy.
III Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Ogólnej dla Młodzieży Niesłyszącej nie odbyłyby się bez wsparcia różnych instytucji. Sponsorami tegorocznego konkursu była Fundacja Orlen "Dar Serca". Partner projektu NASK. Patronat Honorowy Olimpiady: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka, Polski Komitet UNESCO.

Wszystkim sponsorom składamy serdeczne podziękowania. Gratulujemy Gabrysi III miejsca oraz Mateuszowi, który za dzielną walkę z zadaniami otrzymał dyplom i upominek za uczestnictwo w Olimpiadzie.