Pożegnanie klas maturalnych Liceum i Technikum
(29 kwietnia 2016)

29 kwietnia 2016 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016  klas IIIa i IV ti. Dyrektor OSWG pani Anna Stopińska żegnając maturzystów dokonała  krótkiej charakterystyki uczniów, podkreślając ich indywidualne cechy, zdolności i sukcesy. To były wzruszające chwile nie tylko dla absolwentów, ale także dla nauczycieli i rodziców. Rodzicom uczniów szczególnie wyróżniających się pani dyrektor wręczyła listy gratulacyjne. Wszyscy mogli też obejrzeć prezentację, którą dla swoich wychowanków przygotowali wychowawcy.
Uczniowie klas kończących odebrali świadectwa ukończenia szkoły i pamiątkowe książki, a organizatorzy konkursów wręczyli laureatom dyplomy i nagrody. Jak co roku, ksiądz Konrad Zawłocki wręczył absolwentom świadectwa ukończenia kursu przedmałżeńskiego. Absolwenci podziękowali Dyrekcji, Nauczycielom, Wychowawcom oraz Pracownikom Ośrodka za okazaną pomoc, życzliwość i wyrozumiałość. Na pamiątkę wręczyli im przygotowane upominki: zdjęcia i kwiaty. Miłą niespodzianką był upominek od redaktorów gazetki szkolnej "Czy wiesz?" w postaci specjalnego numeru gazetki poświęconego maturzystom. Ciepłe słowa do absolwentów skierowali także przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego dziękując za współpracę i wręczając pamiątkowe breloczki.
Po uroczystości był czas na indywidualne podziękowania i pożegnanie z wychowawcami i nauczycielami w klasach.

Agnieszka Saran
Marta Żulewska