Młodzi Migają Muzykę nagrywają nowe teledyski
(24-26 października 2014)


Dokładnie 12 października 2012 roku w świetlicy numer 12 odbyło się pierwsze zebranie, podczas którego padł pomysł nagrania teledysków, w którym treść znanego i lubianego przeboju będzie przekazana w polskim języku migowym.  Wtedy nikt z obecnych nie myślał, że będziemy pracować razem dwa lata, i cyklicznie organizować warsztaty. Do dziś powstało 18 teledysków, dwa kolejne czekają na montaż. To czas wypełniony ciężką pracą, chociaż oglądając nasze produkcje można odnieść wrażenie, że to czysta przyjemność. Prawda jest jak zwykle gdzieś po środku :) W grupie wszyscy lubimy interpretować piosenki, dobrze się czujemy na warsztatach, mamy podobne poczucie humoru, a  chwilach kryzysu wzajemnie się wspieramy. Na koncie grupy mamy zrealizowanych kilka projektów, przed nami kolejne. Cały czas zbieramy doświadczenia i staramy się być  coraz lepsi. Jak było w październiku?! Przeczytajcie sami.


Październik ...To już mój kolejny warsztat. Było, było syper  - jak zawsze. Żadnej nudy, żadnych smutków. Widać, że grupa się zmienia na lepsze. Dlaczego?! Już minęły nam dwa lata. Pomyślałam sobie, że  chciałam zrobić niespodziankę dla pani Ani Stopińskiej. Ale jaką?  Po jakimś  czasie wymyśliłam! Już wiedziałam co zrobimy, zapytałam  Naszych z grupy MMM i  oczywiście wszyscy się na mój plan zgodzili. To był  świetny pomysł. Nie mogłam się doczekać zbliżających warsztatów. Ciekawa byłam czy nasza niespodzianka się uda.  W piątek ćwiczyliśmy przekład na PJM i oczywiście też pracowaliśmy nad mimiką bawiąc się w  kalambury. Pani Ewelina Bratkowska-Kuc uczyła dziewczyny makijażu. Było ciekawe, dzięki niej dowiedziałam się więcej :-) Potem co? Tort! Niespodzianka dla pani Ani.  Udało się :) Zjedliśmy przepyszny  tort i oglądaliśmy filmik  podsumowujący dwa lata grupy. Potem tańczyliśmy -  było świetnie i  dużo się naśmialiśmy  :-D Następnego dnia szykowaliśmy się do nagrań - przygotowaliśmy eleganckie ubrania, fryzury  i makijaż  wykonała pani Ewelina. Dopiero po południu zaczęliśmy działać przed kamerą. Praca trwała do późna. Najbardziej męczyło mnie chodzenie przez kilka na wysokich obcasach  -  na następne warsztaty  już ich nie wezmę :-D Tradycyjne wybraliśmy polską i angielską muzykę. Uwielbiam być na warsztatach. Dziękuję za wsparcie pani Katarzynie Głozak, za przekład na PJM pani Renacie Świderskiej, za stylizację  pani  Ewelinie Bratkowskiej-Kuc, a za piękne  fotografie panu Krzysztofowi Ostanówko.  Pozdrawiam Madzia ;-)

Tak sobie myślę... jak ten czas  szybko mija ? To już 2 lata od stworzenia MMM. Cieszę się, że nadal jesteśmy. A poza tym na warsztatach znów działo się  coś nowego. Były nowe pomysły, nowe narzędzia,  mmmrrraaawww. Nasza popularność rośnie, cieszę się, że coraz więcej osób lubi oglądać nasze teledyski.  Dumna jestem z tego. Ostatnio dołączyło do nas dwóch nowych  i. ? Nieźle sobie poradzili, byli zadowoleni i my również! Jedliśmy tort - niespodziankę dla pani Ani z okazji  2- giej rocznicy. I mini imprezka była - wszyscy tańczyliśmy do rana hihi  DZIEKUJĘ ZA WSPÓLNIE SPĘDZONY CZAS :)

Hej,  ostatnie warsztaty naprawdę były ciężkie, ale SYPER BYŁO! Nie poddaliśmy się i walczyliśmy do końca, mieliśmy ponad 100 prób do polskiej piosenki. Strasznie meczące to było, ale cieszę się bardzo, że wszyscy wytrwali. Nie zabrakło też śmiechu w czasie pracy. Śmiać się i żartować nigdy nie przestaniemy.  Wciąż zbieramy nowe doświadczenia.  Myślałem, że po roku pracy w MMM przestanę  zbierać doświadczenia.  Okazało się, że się myliłem, wciąż rozwijam swoje pasje. Ktoś kiedyś powiedział, że "tylko dzięki ciężkiej pracy i samozaparciu będziesz w stanie rozwinąć swoje talenty". Tak właśnie robię :) Konrad


Październik, jesień, kolejne  warsztaty  MMM na Łuckiej. Jestem pierwszy raz na takim trzydniowym warsztacie. Naprawdę podobało mi się, świetnie się bawiliśmy. Na warsztacie byli pani Kasia, która nas wspierała i trochę pomogła w przekładzie tekstu na polski język migowy, pani Ewelina podpowiadała nam jak zrobić dobry makijaż, a pani Renata pomogła w przekładzie z języka polskiego na PJM. Super było. Jeszcze pan Krzysztof pomagał nam w nagraniach do teledysków. Jestem zadowolona, że w końcu udało mi się być na warsztatach. Tak jak zawsze, "zrobiliśmy" piosenkę polską i angielską. Obie udało się przełożyć  na PJM. Przed weekendem pomogłam  Magdzie  wymyślić dekoracje na tort z okazji 2 urodzin MMM.  Wreszcie udało się nam zaskoczyć panią Anię. Tort był niesamowicie pyszny. W sobotę pracowaliśmy do późna i okropnie męczyłam się w szpilkach. Chyba ich już więcej nie założę, a może założę ?! Na warsztatach czułam się świetnie,  bo było jak w rodzinie, wspieraliśmy się nawzajem. Szczerząc mówiąc już nie mogę doczekać się następnych warsztatów. Pozdrawiam! Paula

Witam jestem nowy w grupie MMM. Miło mi się pracuje ?! Pewnie, że tak. Dzięki za to,  że dużo mnie nauczyliście i dobrze się z Wami bawiłem. Bałem się stać przez kamerą,  ale wyszło super. W piątek były: tort, filmy i tańce. Dla mnie był to super dzień. Dziękuję pani Renacie, która ćwiczyła ze mną przekład w PJM.  Od dawna marzyłem, by dołączyć do grupy MMM, udało mi się dopiero za  trzecim razem. Walczyłem o to i  się udało,  jestem zadowolony, że jestem z Wami. Pozdrawiam Wilek

We wrześniu wzięłam udział w drugim projekcie "Aktywna Młodzież  mieszka w Warszawie", było to dla mnie nowe doświadczenie. Mieliśmy więcej pracy , ale i więcej nauki, bo było nas tylko sześcioro plus trzech opiekunów ;) Bywało ciężko,  zwłaszcza kiedy montowałam. Jeden mówił źle, drugi mówił świetnie, łatwo było się w tym pogubić, a z drugiej strony było to pouczające. ;)
Na ostatnich warsztatach skład MMM powiększył się , dołączyli do nas - Kamil i Michał. Oni szybko ogarnęli jak wygląda tłumaczenie tekstów na PJM. Choć to najtrudniejszy element w czasie naszej pracy. Później świętowaliśmy drugie urodziny MMM, tym razem cała grupa zrobiła niespodziankę dla p. Ani. Dużo śmiechu przy  tym było.To wszystko pozostanie w moich wspomnieniach ;) Nagraliśmy, tak jak zawsze, piosenkę polską i angielską. Zaczęliśmy polską nagrywać w sobotę popołudniu, myślałam że nie  zdążymy z angielską,  ale jak zawsze udało się. ;) Wróciłam do MMM po długim czasie, poznałam nowych kolegów i na nowo poczułam się jak w rodzinie. ;) Pozdrawiam Gunia;)

Na ostatnich warsztatach było super,  jak zawsze! xD Uwielbiam być na warsztatach MMM, ponieważ nigdy nie brakuje tam zabawy i żartów! Nigdy nie jest  nudno! Dyskutowaliśmy, które piosenki wybrać, ćwiczyliśmy tłumaczenie tekstów na PJM, nie zapominaliśmy też o mimice! Fajnym pomysłem była zabawa w "kalambury". Przygotowaliśmy  niespodziankę dla pani Ani,  śpiewaliśmy-migaliśmy też "Sto lat". Jedliśmy tort - był przepyszny :) Pani Ania też zrobiła nam niespodziankę i pokazywała film podsumowujący dwa lata pracy grupy MMM. Później tańczyliśmy - dużo się śmialiśmy i było fajnie.  Nie wierzyłam, że już minęły nam 2 lata :) Damian Olak gotował obiady - były pyszne! On jest mistrzem xD Naprawdę było ciężko, dużo pracowaliśmy, ale daliśmy radę:) Cieszę się, że  grupa MMM dalej pracuje :) Nigdy nie zapomnę tych chwil, to dobre wspomnienia:) Sówka :)

Witam wszystkich !! Od września 2013 jestem w grupie MMM, nie wiem kiedy to minęło, czuję się jakby to było  wczoraj .To już mój drugi weekendowy warsztat. Tym razem było ciężej niż poprzednio, bo jeden teledysk nagrywaliśmy długo i  bez przerwy. Trudno było, ale się udało ! Przy drugim teledysku było spoko, dałem też radę.  W piątek pani Anna zaproponowała chłopcom (dziewczyny w tym czasie rozmawiały o makijażu), żebyśmy zrobili krótki filmik. Wpadliśmy na  pomysł nagrania "MAM TALENT"  - super było . Mam nadzieję, że filmik niedługo będzie wstawiony. Opiekunowie są SYPER ! MMM (Młodzi migają muzykę) ma  już 2 lata, więc  świętowaliśmy. Cieszę się, że MMM się rozwija! Trzymam KCIUKI, żeby trwało jak najdłużej. Tomxio

Hej, z tej strony wasz ulubiony Kuliusz! Za nami już kolejne, dziewiąte warsztaty. Było tak jak zawsze bombowo! Powitaliśmy w grupie dwóch nowych, Michała i Kamila. Oprócz tego z nami była też po raz pierwszy Paulina. Współpracę z nami rozpoczęły p. Ewelina Bratkowska-Kuc, specialistka od makijażu i p. Katarzyna Głozak - specjalistka od przekładu z  języka  angielskiego, ponownie pracowaliśmy z p. Renatą Świderską, która zajmowała się  ekspresją w  PJM.  Na tych warsztatach była też niespodzianka - minęło już dwa lata naszej współpracy. Był tort, były życzenia, nie zabrakło też emocji! Później tańczyliśmy do białego rana, co zresztą widzieliście w naszej galerii. Pracę z kamerą rozpoczęliśmy w sobotę od polskiej piosenki, ale nie spodziewaliśmy się takich trudności! Mieliśmy nowy pomysł na sposób nagrania, okazało się, że jego wykonanie wymagało tak dużo prób, że skończyliśmy pracę grubo po północy. Łącznie nagraliśmy ponad STO ujęć! Niektórzy z nas byli tak padnięci, że trzeba ich było prawie zanieść do internatu. Niedziela upłynęła pod znakiem nagrań do angielskiej piosenki. Jestem z tą grupą już rok i nie wydaje mi się, żebym miał się z nią tak szybko rozstawać. Kto, o zdrowych zmysłach, chciałby rezygnować z  takiej unikalnej atmosfery panującej u nas?! Ja na pewno nie! Do następnego!

Witam Wszystkich!!!
Czy jestem zadowolony z bycia w MMM?? Bardzo, bardzo. Wspaniała grupa, wspaniali Ludzie, mam dużo radości z tego, co robimy . Marzę, by zostać aktorem. Dziękuje Wam, że mogę razem z Wami w tym warsztatach  uczestniczyć. Jestem bardzo zadowolony. Co mogę więcej powiedzieć ?! Hmmmm, oby ta grupa utrzymała się jak najdłużej, żeby więcej osób przyłączało się , żebyśmy zdobyli ogromną  liczbę fanów, a nasza popularność wzrosła. Każdy z nas daje z siebie 100%. Staramy się, aby każdy gest był idealny. Jeszcze raz dziękuje pani Renacie, że pomogła mi w przekładzie  w PJM i pani Ani oraz Wam. Dziękuję panu Krzysztofowi, za to, że pomagał nam w nagraniach i fotografował wszystkich z grupy MMM. DZIĘKUJĘ,  KOCHAM WAS :) POZDRAWIAM JAŚ FASOLA :) :)

Galeria fotografii