Projekt: "Poczuj smak współpracy"
Wyjazd Migających Kucharzy do Winnende
(18-26 kwietnia 2015)

Uczestnicy: Marcin Kuć, Marta Byczkowska i Agnieszka Kondracki pod opieką p. Edyty Sapińskiej brali udział w XXV Ogólnopolskich Zawodach Matematycznych Szkół Ponadgimnazjalnych dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Instytucie Głuchoniemych w Warszawie w dniach 27-28 marca 2015 r. Pierwszego dnia w piątek 27 marca przyjechaliśmy do Instytutu Głuchoniemych i po zarejestrowaniu udaliśmy się na uroczystości rozpoczęcia Zawodów Matematycznych. W programie: powitanie i przedstawienie reprezentacji 14 ośrodków z całej Polski, ciekawe występy młodzieży z Instytutu Głuchoniemych, przedstawienie członków Komisji Głównej, losowanie zadań oraz niespodzianka, którą był to wielki tort z okazji 25 rocznicy zawodów. Po kolacji uczestnicy brali udział w fajnej zabawie "Quiz niematematyczny".

W drugim dniu, czyli w sobotę 28 marca o godzinie 9.00 uczestnicy pisali i zmagali się z rozwiązaniem 20 zadań zamkniętych oraz 10 zadań otwartych. Po pisemnej pracy uczestnicy byli na ciekawym pokazie chemicznym w Politechnice Warszawskiej. A potem na zakończenie zamknięcia Zawodów był czas ogłoszenia wyników. Nasi reprezentanci zajęli czołowe miejsca:
Marcin Kuć - III miejsce w kategorii klas I liceum i technikum,
Marta Byczkowska - IV miejsce w kategorii klas II liceum i technikum,
Agnieszka Kondracki - III miejsce w kategorii klas III liceum oraz III i IV technikum.
Gratulujemy jeszcze raz!

W kategorii Ośrodków, również Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Głuchych zajął III miejsce. Bardzo się cieszymy z sukcesów naszych uczestników oraz czekamy na kolejny wyjazd już za rok tym razem do Łodzi. Po kolacji dostaliśmy zaproszeni do Teatru Wielkiego na balet "Romeo i Julia". Naprawdę był wspaniały i rewelacyjny spektakl z piękną muzyką.

Galeria fotografii