z szefową Polskiej Akcji Humanitarnej
Janiną Ochojska

(18 października 2013)

W dniu 18 października 2013 r. w OSWG odbyła się niecodzienna uroczystość - Benefis Janiny Ochojskiej - Prezesa PAH, Wielkiej naszej Polki otwartej w swojej działalności na kraj i świat. Miało miejsce też podsumowanie Konkursu plastycznego "Janina Ochojska - działalność misyjna dla Polski i Świata", w którym brali udział nasi uczniowie: Marta Blajer, Mateusz Pyra i Małgorzata Granos.

Prowadzący uroczystość Edyta Sapińska i Marek Kubiak zainspirowani 20-tą rocznicą powstania PAH pokazali prezentację o jej historii. Jola Jabłońska przedstawiła sylwetkę trudnej i ciekawej działalności Janiny Ochojskiej. Wręczyliśmy Jej pamiątkowe obrazy, prace plastyczne wykonane przez uczniów różnych szkół. Była bardzo wzruszona. Janina Ochojska otrzymała odznakę honorową Prezydenta Warszawy Stefana Starzyńskiego za działalność społeczną. Zaprezentowano również zamigania rocznicowej piosenki PAH "Uwaga, Uwaga" w wykonaniu zespołu MMM. Zebrał on teledysk migany pochlebne recenzje.

Było to ciekawe wzruszające spotkanie, zwłaszcza po wystąpieniu Janiny Ochojskiej, która mówiła o pomocy bliźnim na całym świecie.