Nasze spotkania z przyrodą. Muzeum Paleobiologii i Ewolucji PAN,
Muzeum Myślistwa i Jeździectwa w Warszawie

(14 maja 2014)

Młodzi przyrodnicy z klasy Ia w dniu 14.V.2014r. mogli uczestniczyć w szeregu lekcji biologicznych w Muzeum Paleobiologii i Ewolucji oraz Muzeum Myślistwa w Warszawie. Te dwie instytucje są największymi Muzeami przyrodniczymi na terenie miasta Warszawy.          W Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa można obejrzeć kilka stałych ekspozycji. Wystawa zatytułowana "W polu i w kniei", na którą składają się 2 sale: "Las" i "Ptaki", prezentuje faunę Polski. Ekspozycja "Oko w oko" to spotkanie z egzotycznymi zwierzętami dalekich krain. Odmienne w charakterze są wystawy historyczne. Polski salon myśliwski XIX/XX wieku, wprowadza w nastrój dworu polskiego, rodzinnych opowieści, patriotyzmu.
W Muzeum Paleobiologii największe wrażenie na nas wywołały szkielety i czaszki dinozaurów, znalezione w kredowych skałach pustyni Gobi. Znajdujący się tam gigantyczny tarbozaur wyglądał tam jak by nas zaraz chciał pożreć. Również dowiedzieliśmy się, że dinozaury zamieszkiwały tereny naszego kraju. W Opolu w 1993 roku prof. Jerzy Dzik odkrył prawdziwe cmentarzysko triasowych dinozaurów, które biegały po terenie tego miasta kilkadziesiąt milionów lat temu.

Pierwszy raz zobaczyłam żywą wiewiórkę, która podchodziła do mnie bardzo blisko i uciekała. Zobaczyłam zwierzęta, które żyły bardzo dawno temu - kości dinozaurów.

Natalia

W Muzeum były pokazane zwierzęta mieszkające w Polsce w lesie. Poznałam ich nazwy polskie i starałam się przeczytać ich trudne nazwy łacińskie.

Ola

Lepiej poznałem świat przyrody.

Łukasz

Galeria fotografii