Klub Filmowy znowu w akcji
(28 - 30 marca 2014)

Ostatni weekend marca na Łuckiej upłynął pod znakiem filmu. Zajęcia rozpoczęły się od pokazu wybranych filmów dokumentalnych i rozmowy o tym, gdzie szukać pomysłów na film i bohaterów. Następnie pojechaliśmy z kamerą do parku, gdzie zrealizowaliśmy ćwiczenie praktyczne - 'obserwacja'.
W sobotę natomiast uczestniczyliśmy w zajęciach praktycznych w Warszawskiej Szkole Filmowej. Byliśmy pełni obaw. Nasze zadanie polegało na stworzeniu reklamy społecznej.
A tu: nowi ludzie, bariery komunikacyjne, presja czasu, różne oczekiwania. Ale wszystko poszło dobrze :) Efekt naszej współpracy z młodzieżą (słyszącą) z liceum w Brzegu możecie zobaczyć poniżej.
Zajęcia odbywały się w ramach Akademii Filmoteki Szkolnej, czyli powszechnego programu edukacji filmowej Warszawskiej Szkoły Filmowej realizowanego dla Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.