Warsztaty biologiczne
Profilaktyka nikotynizmu
(3 lutego 2014)

W dniu 3 lutego 2014 r. w ramach cyklu zajęć z biologii odbyły się w warsztaty dotyczące profilaktyki nikotynizmu, które prowadzone były przez ucznia naszego Ośrodka Piotra Zgódkę. W trakcie warsztatów dowiedzieliśmy się o negatywnych skutkach palenia papierosów i ich wpływie na funkcjonowanie organizmu człowieka:

• Nikotynizm to jeden z głównych problemów społeczeństwa;
  • Palenie tytoniu powoduje raka płuc, raka serca, chorobę układu krwionośnego a także wiele zaburzeń w organizmie;
  • U wielu palących stwierdzono depresję a powodem jej jest problem z rzuceniem tego nałogu;
  • Dym papierosowy, w którym jest około 5000! rakotwórczych substancji niszczy zdrowie palacza i osób z nim przebywających;
  • Palenie u kobiet w ciąży dosłownie powoli zabija jej dziecko.

Pamiętajmy, że zdrowy styl życia to nie tylko nie palenie papierosów ale m.in. ruch na świeżym powietrzu, uprawianie sportu, zdrowe odżywianie. Dbajmy o swoje zdrowie każdego dnia!

Na warsztatach dowiedziałem się o negatywnych skutkach palenia papierosów na wszystkie układy człowieka w tym układ: pokarmowy, krwionośny, nerwowy.
Kamil  Dziąg

Dowiedziałem się ciekawych wiadomości dotyczących e-papierosów, które też zawierają, choć w małych ilościach substancje szkodliwe dla zdrowia. Również dowiedziałem się, że w dymie papierosowym jest aż 5000 substancji złych dla naszego organizmu.
Jakub Lewiński

Jeżeli człowiek pali dużo papierosów może mieć problemy z płucami, nerkami, sercem i układem rozrodczym - nigdy nie będę palił!
Mateusz Anoflecki