Centrum Giełdowe
(17 września 2013)

W ulewną pogodę pojechaliśmy do Centrum Giełdowego przy ulicy Książęcej. Zwiedziliśmy budynek giełdy, który jest zbudowany z marmuru, szkła, betonu i ze stali. Był prawie przeźroczysty. Jechaliśmy ponoć najdłuższymi ruchomymi schodami ze wszystkich giełd na świecie najpierw w górę (tzw. HOSSA) i później w dół (tzw. BESSA). Pani przedstawicielka Fundacji im. Lesława A. Pagi opowiadała nam o powstaniu i funkcjonowaniu giełdy, omówiła najważniejsze elementy giełdy: logo WGPW, pomnik Byka - symbolu hossy, dzwon, salę notowań, salę z komputerami tandem, ceduły, akcje i obligacje z czasów papierowych i obecne - zapiski elektroniczne.

Potem oglądaliśmy film fabularny wyreżyserowany przez młodych ludzi o młodzieży, która próbowała inwestować pieniądze na giełdzie papierów wartościowych. Ten film ukazał nam "magię" rynku kapitałowego, dzięki któremu można lepiej rozumieć lekcję przedsiębiorczości poświęconą tematyce giełdy papierów wartościowych. Film przetłumaczyła na język migowy pani Barbara Paczyńska. Artash zrobił nam zdjęcia na tle najważniejszych symboli giełdy. Wycieczka przekonała nas, że warto inwestować w giełdę papierów wartościowych, ale na razie będziemy próbować grać wirtualnie, czyli w Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej na www.sigg.gpw.com.pl.

Zapraszamy również na wirtualne zwiedzanie Centrum Giełdowego, klikając ten link http://www.paga.org.pl/projekty/poznaj_gielde_od_srodka_wycieczki_po_gpw/wirtualna_wycieczka_po_gpw

Uczniowie klas I a, II b, II ti, III a, III b, III m.

 

Studniówka
Galeria fotografii