Pokaz filmu "The Hammer" w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu
(20 czerwca 2013 )

Członkowie Klubu Filmowego działającego w Ośrodku wpadli na szalony pomysł: postanowili zorganizować wyjazd do Wrocławia na pokaz filmu "The Hammer". Pomysłem tym zarazili też swoich przyjaciół i ostatecznie 10 - osobowa grupa młodzieży z naszego Ośrodka w czwartkowy wieczór obejrzała ten wyjątkowy film, a następnie uczestniczyła w dyskusji związanej z filmem. Bohater filmu, Matt Hamill, to głuchy sportowiec, który doświadczył w swoim życiu wielu trudności. Jednak za sprawą swojej determinacji, udało mu się osiągnąć wielki sukces - został mistrzem kraju w zapasach. Film pokazał nam, że warto mieć w życiu pasję, że trzeba być odważnym i mieć w życiu cel.

Oto, co po obejrzeniu filmu powiedziała Agnieszka, jedna z uczestniczek wyjazdu: To był niesamowity, wzruszający film, który opowiada o chłopcu, który musiał walczyć, by osiągnąć cel. I w końcu odniósł sukces. Uważam, że ten film przedstawia bohatera godnego o naśladowania. My, Głusi powinniśmy walczyć o swój cel, o swoje marzenie i nigdy się nie poddawać

Wrocław to miasto pełne krasnoludków. Podczas spaceru po Starym Mieście udało nam się zobaczyć kilka z nich. Szczególnie ucieszyło nas spotkanie z głuchym krasnalem, którego dostrzegliśmy przy Ratuszu. Nie był tam sam :) Towarzyszyły mu Ślepak (krasnal niewidomy i W - Skers (krasnal na wózku inwalidzkim). Te trzy niepełnosprawne krasnale, starają się na swój krasnali sposób zmieniać sposób myślenia o osobach niepełnosprawnych i zachęcać je do większej aktywności".

 

Studniówka
Galeria fotografii