Piknik Integracyjny
"Łucka smakuje najlepiej"
(04 czerwca 2013)

Przedstawiamy wrażenia uczniów, którzy wzięli udział w kolejnym pikniku integracyjnym. W tym roku dbaliśmy o zdrowie i pokazywaliśmy w różnej formie, że życie na Łuckiej smakuje najlepiej:) Nad wszystkim czuwały koordynatorki p. Bożena Elgas i p. Alicja Kozińska. A teraz oddajemy już głos uczestnikom:

Czwartego czerwca na Łuckiej odbył się piknik integracyjny pt. "Łucka smakuje najlepiej". Ośrodek otworzył swoje drzwi dla zwiedzających z szkół na Zakroczymskiej i z Placu Trzech Krzyży, a także innych gości. Były różne stanowiska tematyczne, prowadzone przez nauczycieli i wychowawców OSWG. Można było nauczyć się malować martwą naturę u p. Marka Laseckiego, dowiedzieć się ciekawostek matematycznych na temat zdrowia (np. BMI) p. Liliany Karczewskiej wspieranej przez p. Marię - naszą pielęgniarkę, albo odnaleźć  książkę dla siebie u p. Urszuli Prokurat. Dla spragnionych i głodnych było stanowisko kucharzy i cukierników, którzy rozdawali sałatki owocowe i kiełbaski. W szkole były  też inne atrakcje. Można było miło spędzić czas w kąciku gier planszowych. Bardziej zainteresowani mogli pójść na konkurs organizowany przez uczestników projektu "Sign me English". W sali 12 natomiast miały miejsce otwarte warsztaty MMM dla chętnych. Próbowano stworzyć teledysk w czasie krótszym niż kilka godzin, co się udało. Po wszystkich atrakcjach uczestników zaproszono na salę gimnastyczną, gdzie zaplanowano  kolejne niespodzianki... Najpierw spotkaliśmy się z mistrzami paraolimpijskimi w szermierce na wózkach, obejrzeliśmy pokaz "goalballa", piłki nożnej w wersji dla niewidomych,  a na końcu zadaliśmy pytania dwójce maratończyków. W międzyczasie obył się mecz między szkołami z Łuckiej i Placu Trzech Krzyży, który to wygrali nasi zawodnicy. Będę miło wspominał ten piknik, ponieważ był bardzo udany. Do zobaczenia na następnym!
Kuba

W dniu 4 czerwca w 2013 roku na Przystanku Łucka odbył się piknik. Pomagałam w warsztatach zorganizowanych przez MMM - Młodzi Migają Muzykę, ogarnialiśmy wszystko w sali 12, wynosiliśmy stoły, krzesła, zrobiliśmy studio, by  młodzież mogła przyjść  i przełożyć piosenkę  Juli "Za każdym razem" na PJM. Największe wrażenie wywarł na mnie fakt, że młodzież  chętnie przekładała tekst na PJM. Nasza grupa MMM , mając wcześniejsze doświadczenia, wiedziała, że czeka nas trudne dwie godziny, ale jednak poradziliśmy sobie ze  wszystkim. Najbardziej mnie zdziwiło, że zrobiliśmy teledysk w rekordowym czasie - dwie godziny. W chwili odpoczynku poszłam na swoje ulubione stoisko malarskie. Z odrobiną pomocy pana Laseckiego namalowałam martwą naturę z owocami.
Agnieszka Szeliga - AgnesSzelon

Na pikniku było dużo zabawy. Oglądaliśmy np. książki, obrazy, zjedliśmy pyszne sałatki, zdrowe przekąski. Patrzyliśmy jak chłopcy grali w piłkę nożną na boisku. Drużyna z  Łuckiej grała przeciw drużynie z  Placu Trzech Krzyży. My wygraliśmy. Oglądaliśmy ciekawe teledyski w polskim języku migowym, przygotowane przez Grupę "MMM" - Młodzi Migają Muzykę Młodzież z Lasek pokazała nam, jak się  gra w piłkę dźwiękową.  Okazuje się, że osoby niewidome słuchają, skąd nadlatuje piłka (ma ona w środku metalowe kawałki), łapią ją i odrzucają, próbując strzelić gola. W sali musiało być cicho, by zawodnicy usłyszeli piłkę. Mi się podobał ten piknik, było wspaniale.
EM

Rano z Emilią trochę pomagałyśmy panu Kościołowskiemu. Gimnazjaliści z Zakromczyskiej przyszli do nas na piknik, więc pogadałyśmy z nimi trochę i pokazałyśmy im całą naszą szkołę. A potem zjadałyśmy sałatkę owocową i kiełbaskę z keczupem. Poszłyśmy na pokaz Młodych Migających Muzykę (MMM). Mi się podobało bardzo na pikniku, jestem zadowolona, a największe wrażenie wywarł na mnie pokazu teledysków grupy MMM - Ci którzy występowali w  teledysku wyglądali ekstra.
Natalia Bonowicz

 

Studniówka
Galeria fotografii