XVI Ogólnopolska Olimpiada  Języka Migowego i Miganego dla szkół ponadgimnazjalnych dla młodzieży niesłyszącej
"Język migowy naszym językiem"

(Wejherowo, 17 - 18 maja 2013)


"Język giętki powie wszystko , co pomyśli głowa."


W Wejherowie  przekonaliśmy się, że dłonie niesłyszących też potrafią powiedzieć wszystko, co pomyśli głowa i dużo więcej również. Do Wejherowa pojechaliśmy pociągiem. Podróż była długa, ale ciekawa. Mogliśmy podziwiać zmieniający się krajobraz, różne rodzaje upraw i znane zabytki m.in. Zamek w Malborku. Po wyjściu z pociągu wszystko toczyło się błyskawicznie:  występ teatru "Pinezka", wspólna kolacja z kolegami i koleżankami z całej Polski, wirtualna i rzeczywista wycieczka po mieście (rynek wejherowski, kościół franciszkanów z tajemniczymi podziemiami, kalwaria wejherowska), dyskoteka połączona z ogniskiem dla wszystkich uczestników. W ten oto sposób minął dzień pierwszy.


Sobota to już uroczyste rozpoczęcie Olimpiady, a następnie zmagania w trzech kategoriach konkursowych. Wczesnym popołudniem po przeprowadzeniu dogrywek,  zliczeniu punktacji ogłoszono wyniki. Mogliśmy być zadowoleni, a wyniki mobilizują do dalszej pracy.


DAMIAN SZYMAŃSKI  - IV miejsce w kategorii: "Interpretacja tekstu" - rozmowa na temat tekstu w PJM
JAKUB KULA - VI miejsce w kategorii: "Film w PJM" - rozwiązywanie  testu - odpowiadanie na pytania dotyczące treści PJM


Po wręczeniu pamiątkowych dyplomów, nagród zakończono Olimpiadę. My zaś  udaliśmy się na wycieczkę do Sopotu. Pogoda była przepiękna, miejsce też miłe. Mieliśmy wiele szczęścia, bo powrocie do Wejherowa rozpętała się wielka burza i nasz dzień zakończyliśmy brodząc po kostki w wartkich ulicznych potokach :)
Do stolicy wróciliśmy w niedzielę zmęczeni, ale szczęśliwi..