Spotkanie z Piłkarzem
(27 lutego 2013)

"Warto spotykać w życiu ludzi z pasją. Pasją, która nie tylko inspiruje, ale również pomaga żyć, czyniąc to nasze życie o wiele ciekawszym doświadczeniem".
Zbigniew Kiełb


Pasja, hobby życiu ludzkiemu nadają sens. Przekonaliśmy się o tym już niejednokrotnie rozmawiając z gośćmi w naszym Ośrodku. Tak też było w środowy wieczór kiedy przyjechał do nas pan Przemysław Świercz.
To młody człowiek, absolwent warszawskiego AWF-u, zapalony piłkarz i szczęśliwy mąż. W futbolowej pasji nie byłoby nic dziwnego gdyby nie to, że pan Przemek jest po amputacji prawej części nogi poniżej kolana. Mimo nieszczęśliwego wypadku, pozostał wierny sportowi i piłce nożnej. Został jednym z członków AMP Futbol Polska - męskiej drużyny piłkarskiej, w której grają osoby z tego typu niepełnosprawnością. Wiele informacji na temat historii zespołu, zasad gry i zwycięstw dowiedzieliśmy się z multimedialnej prezentacji i krótkich filmów, które zaprezentował pan Przemek. Odpowiadał też wiele pytań fanów piłki nożnej m. in. jak gra się z kulami, ile osób liczy drużyna, w jakim wieku są gracze, jak ćwiczą, czy są faule, czy obowiązują kartki.
Cenną informacją była ta dotycząca zgrupowań drużyny: odbywają się one w Warszawie, raz w miesiącu w sobotę (dwa treningi) i niedzielę (jeden trening). Otrzymaliśmy zaproszenie do kibicowania na najbliższym spotkaniu AMP Futbol Polska: 23 i 24 marca - ul. Księcia Janusza, wstęp bezpłatny. Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.ampfutbol.pl/


Parafrazując słowa, które ktoś kiedyś powiedział życzmy sobie nawzajem, aby: "Pasja trwała przez całe życie... Pochłaniała Wasz najcenniejszy czas - wtedy na pewno nie będzie  to czas stracony, bowiem pasja to miłość do rzeczy które, nawet w najmniejszej postaci dają nam wielką radość.."

Oto wypowiedź jednego z uczestników tego spotkania:
"Ów piłkarz uprawia piłkę nożną, tak zwany AMP Futbol. Jest to piłka nożna, w której grają ludzie bez kończyn. W przypadku bramkarzy, golkiperom brakuje jednej ręki, natomiast gracze z pola mają tylko jedną nogę i podpierają się kulami,  których jednak nie mogą używać w żaden inny sposób. Pan Świercz podczas spotkania, wyjaśnił, jak ogólnie wygląda system gry w AMP Futbol a także odpowiadał na pytania, których nie skąpili uczniowie. Z pewnością było to wielce ciekawe spotkanie, podczas którego, mogliśmy zobaczyć jak wygląda trochę inny świat, dowiedzieć się czegoś nowego, interesującego. Można też zauważyć, że jest to także lekcja życia, gdyż pokazuje, że mimo niepowodzeń i różnych przeszkód, sztuką jest walczyć o swe marzenia :)."

M. Niesłuchowski

 

Studniówka 2007
Galeria fotografii