Lekcje warsztatowe w Zakładzie Anatomii Prawidłowej i Klinicznej
Centrum Biostruktury Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

(16 stycznia 2012)

[Anatomia] - to dział biologii, nauka zajmująca się badaniem budowy organizmów. Przedmiotem zainteresowania różnych działów anatomii jest położenie, kształt, skład oraz ewolucja narządów, tkanek i komórek.

Z wieloma tajemnicami anatomii jako nauki badającej m.in. ludzkie ciało mogliśmy się zapoznać uczestnicząc w lekcjach warsztatowych w Zakładzie Anatomii Prawidłowej i Klinicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Dzięki uprzejmości władz uczelni nasi uczniowie klas 2ta i 3tż wraz opiekunami Marzeną Niedziółką i Tomaszem Kościołowskim z zainteresowaniem zaczęli zajęcia od wysłuchania wykładu pana profesora dotyczącego budowy i funkcji poszczególnych narządów naszego ciała. Na wielu modelach mogliśmy zobaczyć jak jest zbudowany: szkielet człowieka, jak pracuje ludzkie  serce oraz płuca,  jak spożywany przez nas pokarm przesuwany jest przez kolejne narządy układu pokarmowego. Poznawaliśmy również tajniki embriologii /nauki o rozwoju zarodkowym m.in. człowieka/ oraz rozwoju płodowym ludzkiego organizmu. Naszą ciekawość staraliśmy się zaspokoić wieloma pytaniami, na które cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał  pan profesor. Lekcja ta pozwoliła nam lepiej się zapoznać i zrozumieć czym tak na prawdę jest ludzkie ciało i jak ono funkcjonuje.

Z tego miejsca składamy serdeczne  podziękowania Panu kierownikowi  prof. dr hab. med.  Bogdanowi Ciszkowi  oraz zespołowi dydaktycznemu Zakładu Anatomii Prawidłowej i Klinicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego za umożliwienie nam realizacji zajęć.

Wycieczka
Galeria fotografii