"Cicha noc, święta noc"
premiera pierwszego filmiku zrealizowanego prze Klub Filmowy OSWG

(20 grudnia 2012)

W październiku 2012 roku z inicjatywy p. Angeliki Jakubowskiej i p. Katarzyny Kłosowicz rozpoczął działalność Klub Filmowy. Jego oferta  kierowana jest do osób, które chcą nauczyć się jak robić filmy oraz tych, które chcą rozwijać swoje zainteresowania albo doświadczyć czegoś nowego. Na początkowych spotkaniach omawialiśmy tematy związanych z tworzeniem filmów - m.in. co jest potrzebne do zrobienia filmu, jakie osoby współpracują przy tworzeniu filmów.
Następnie przeszliśmy do działań twórczych. Członkowie Klubu mieli wiele pomysłów dotyczących pierwszego filmiku. W końcu zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie rozmów dotyczących  Świąt  Bożego Narodzenia. Prace rozpoczęliśmy od przygotowania pytań, które planowaliśmy zadać różnym osobom. Następnie wzięliśmy do ręki kamerę i ruszyliśmy do internatu, gdzie przeprowadziliśmy kilkanaście wywiadów z młodzieżą z OSWG. Udało nam się zdobyć także wypowiedzi starszych osob niesłyszących, spoza OSWG.
Premiera naszego pierwszego filmiku "Cicha noc, święta noc" miała miejsce 20 grudnia 2012 roku, podczas uroczystej Wigilii w OSWG. Teraz pracujemy już nad kolejnym projektem :) 

Agnieszka Szeliga

Filmik
Galeria fotografii