"Geografia na wesoło"
(4 grudnia 2012)

W dniu 4 grudnia odbyła się półtoragodzinna wesoła zabawa w sali gimnastycznej zorganizowanej przez wychowawców panie Anetę Krysiak i Barbarę Puczyńską. Młodzież  świetnie się bawiła. Każda grupa musiała przedstawić przy pomocy pantomimy jakieś państwo, a pozostałe grupy miały zgadnąć jakie to jest państwo. W  następnej zabawie  trzeba było ulepić z plasteliny coś co charakteryzuje wylosowane państwo. Później grupy musiały napisać jak najwięcej nazw miast i państw wg swojego imienia. Były jeszcze pytania,  na które młodzież bardzo chętnie odpowiadała. Osoby, które dobrze odpowiedziały losowały nazwy zwierząt, które  pokazywali przy użyciu pantomimy. Były tez inne zabawy: układanie puzzli geograficznych, gra multimedialna.

Młodzież wykazała zainteresowania turystyczno-krajoznawcze, pokazała, że wiele wie z geografii świata oraz zademonstrowała swoje zdolności  manualne, artystyczne, a także umiejętność pracy w grupie. Grupa, która zdobyła największą ilość punktów - grupa IX - otrzymała nagrodę - mapę do powieszenia w świetlicy. Młodzież chciałaby jeszcze raz wziąć udział w podobnej zabawie.

Oto ich opinie:

Atmosfera tej zabawy była niesamowita! Wszyscy byli zaangażowani w różnych konkursach, bardzo dużo się dowiedzieliśmy o ciekawostkach, kulturach z państw całego świata. 
Miłosz Szarłat

Spodobała mi się zabawa. Miło było zabawić się z innymi, byłam zadowolona. Zdobyłam trochę wiedzy z konkursu.
Paulina Dampc


Bardzo mi się podobała zabawa "Geografia na wesoło", świetnie się bawiłem, pokaz pantomimiki państwa i zwierzęta. Fajnie, że ulepiłem z plasteliny państwa USA, a także była super gra w Quiz.
Łukasz Przygoda

 

Studniówka 2007
Galeria fotografii