Otrzęsiny
(14 listopada 2012)


W dniu 14 listopada Samorząd Uczniowski Internatu zorganizował otrzęsiny klas pierwszych. Aby zebrać wszystkich pierwszaków, młodzież stworzyła plakat informujący o spotkaniu w sprawie pilnych zmian w regulaminie internatu. Wszyscy zainteresowani udali się na długo oczekiwane spotkanie do sali nr 12.


Zebranie poprowadziły koleżanki i koledzy z klas starszych. Rozpoczęło się od odczytania aktualnego regulaminu internatu, następnie SU zwrócił się do wszystkich zgromadzonych z pytaniem o propozycje zmian w regulaminie. Tak naprawdę nie chodziło tu o żadne zmiany. Spotkanie to miało na celu zmylić uczniów klas pierwszych oraz zapewnić jak największą frekwencję w Otrzęsinach. Luźne rozmowy na temat regulaminu dość szybko przemieniło się w rozmowy na różne tematy, między innymi każdy uczeń pierwszej klasy miał opowiedzieć w języku migowym jakiś dobry żart, humor.

W tym samym czasie w sali gimnastycznej czekała na nich miła niespodzianka w postaci wielu zadań, które musieli wykonać. Na wstępie witano ich i informowano o otrzęsinach. Nasze pierwszaki musiały tradycyjnie zasmakować specjalnych produktów spożywczych, usiąść pupą na mokrą gąbkę, przejść przez labirynt zrobiony ze stołów, wykonać kilka ćwiczeń, rozwiązać zagadkę za pomocą zapałek, przejść zabiegi kosmetyczne u naszych kosmetyczek oraz dokonać badanie wzroku w googlach pływackich. Na koniec pierwszoklasista podchodził do komisji, gdzie musiał odpowiedzieć na kilka pytań. Zmagania zwieńczał gratulacyjny uścisk dłoni członków komisji oraz oficjalne pasowanie na UCZNIA OSWG.

Całej zabawie towarzyszył dobry humor i uśmiech na twarzach. Nawet pierwszoklasistów.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

 

Studniówka 2007
Galeria fotografii