Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik
(6 listopada 2012)

6 listopada 2012 r. klasa Iti wraz z wychowawczynią - panią Joanną Ulanowską oraz z panem Tomaszem Kościołowskim - nauczycielem biologii,  wybrała się na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik.
Ta nowoczesna, interaktywna placówka naukowa położona jest w atrakcyjnej okolicy na Wybrzeżu Szczecińskim. Zwiedzając kolejne galerie, przekonaliśmy się, że pobyt w Centrum jest doskonałym połączeniem zabawy i nauki.

Oglądając wystawę Wszystko gra mogliśmy wprawić w ruch powietrze, tak, by usłyszeć jego dźwięk, zagrać melodie na butelkach lub doświadczyć, jak głos rozchodzi się w krętym instrumencie. W galerii Re:Generacja mieliśmy okazję zobaczyć, jak pracuje nasz mózg, poznać swój poziom wrażliwości emocjonalnej. Dokładniej przyjrzeliśmy się interaktywnym eksponatom z zakresu biologii. Mieliśmy szansę samodzielnie zmierzyć ciśnienie, zbadać pojemność naszych płuc. Wystawa tłumacząca prawa fizyki także zachwyciła nas ciekawostkami. Za pomocą energii świetlnej wprawiliśmy w ruch samolot, obserwowaliśmy ruch obrotowy ziemi, mogliśmy poczuć siłę uderzenia z powietrznej armaty, doświadczyliśmy symulacji trzęsienia ziemi.

Po czterogodzinnym zwiedzaniu Centrum zmęczeni, lecz zadowoleni z możliwości odkrywania praw natury wróciliśmy do Ośrodka.


Studniówka 2007
Galeria fotografii