Akcja "Zakręć się na dobro" nadal trwa w naszym Ośrodku!!!
(18 października 2012)

Pewnego jesiennego wieczoru odbyło się spotkanie na którym dowiedzieliśmy się, że akcja polega na pomaganiu innym ludziom m.in. niepełnosprawnym, czasem posiadającym mniej środków materialnych niż my.

W naszym Ośrodku ta akcja trwa już od kilku lat. Zaczynaliśmy od pomagania dzieciom z Afryki zbierając znaczki pocztowe, okulary. Potem rozpoczęliśmy zbieranie plastikowych nakrętek na potrzeby osób niepełnosprawnych, która trwa do dziś. Dzięki akcji nakrętkowej pomogliśmy: Pawłowi Barańskiemu, panu Michałowi Mroczkowi, Damianowi, Patrykowi i panu Bogdanowi. W tym czasie odbyła się również zbiórka aparatów słuchowych dla dzieci z Kamerunu.

Przed wakacjami rozpoczęliśmy  także zbieranie   plastikowych nakrętek na protezę nogi.dla pani Magdy Sipowicz (tłumaczki Polskiego Języka Migowego, która uległa wypadkowi w czasie zderzenia pociągów pod Szczekocinami). Odzew ze stron naszej społeczności był niesamowity. Okazało się jednak, że pani Magda otrzymała we wrześniu protezę za świadczenie jakie jej wypłaciła firma ubezpieczeniowa. O tym i o ogólnej sytuacji tłumaczki poinformowała nas pani Ania Hummel. W związku z powyższym faktem zebrane nakrętki przekażemy Żoliborskiemu Stowarzyszeniu Dom - Rodzina - Człowiek. Panią Magdę poinformujemy o ogromnym zaangażowaniu naszej społeczności w pomoc.

Nadal zachęcamy do zbierania plastikowych nakrętek na potrzeby osób niepełnosprawnych !!! Serdecznie dziękujemy W S Z Y S T K I M   zaangażowanym w akcję!!! Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu o tej tematyce.