Wycieczka do stajni AGMAJA
(20 września 2012)

Dnia 20 września z wychowawczynią Bożeną Elgas byliśmy na wycieczce w Stajni AGMAJA. To było dla nas ciekawe przeżycie. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat życia koni. To niezwykłe zwierzęta bardzo przyjazne człowiekowi. Np. zdziwiło nas to, że konie śpią stojąc. Opierają się na trzech nogach a czwarta odpoczywa. Po pewnym czasie następuje zmiana, noga która odpoczywała jest obciążona.
Konie to prawdziwe czyścioszki i smakosze. Piją tylko czystą wodę (bez chloru),jedzą owies i siano, uwielbiają marchewkę i jabłka. My karmiliśmy je suchym chlebem i gałązkami. Każdy mógł też je wyczyścić na zmianę miękką i twardą szczotką. Ale oczywiście najwięcej emocji dostarczyła nam jazda. Ubrani w toczki na głowie, w towarzystwie pani instruktor odbyliśmy przejażdżki. Początkowo nieśmiało, powoli, później coraz odważniej. Niektórzy nawet kłusowali.
Wkrótce ponownie wybierzemy się do Stajni, tym razem na kończący sezon myśliwski bieg "Hubertus". Będzie pogoń "za lisem", kiełbaski i słynny bigos.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej wycieczki.
Uczniowie kl. IIb

 

Studniówka 2007
Galeria fotografii