Poza Ciszą i Ciemnością - spotkania z cyklu "Zakochaj się w kulturze"
(21 maja 2012)

21 maja wraz z opiekunami p. Anną Niewęgłowską-Kulczak i Justyną Flaum braliśmy udział w spotkaniu z cyklu "Zakochaj się w kulturze", tym razem mogliśmy uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez artystów pracujących w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta.  
Podczas dwugodzinnego spotkania obejrzeliśmy film Władysława Strzemińskiego i Wilhelma Sasnala, opowiadający o Narodowej Galerii Sztuki Zachęta. W trakcie wizyty pozytywnie zaskoczyły nas warsztaty prowadzone przez panie, które doskonale znają się na sztuce współczesnej. Młodzież wykonała prace z drutów - wyrażając w ten sposób swoje emocje, uczucia, wydarzenia z własnego życia. Prace były bardzo urozmaicone, co widać na załączonych zdjęciach. Drugi warsztat polegał na wskazaniu charakterystycznych cech naszej twarzy - tutaj najczęściej pojawiającym się elementem było ucho, nos i usta.       
Przeprowadzone zajęcia miały niepowtarzalny charakter, dlaczego? Otóż młodzież mogła podzielić się wrażeniami również z osobami niewidomymi. Dodatkową atrakcją dla uczestników były prace wykonane z myślą o osobach niewidomych, czyli tyflografikę.
Dziękujemy Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" za kolejne bardzo ciekawe spotkanie.
W czerwcu Zakochamy się w "Róży".

 

Spotkanie
Galeria fotografii