Stolica wschodu Polski - Lublin
i Miasto Malarzy
- Kazimierz Dolny
(21 maja 2012)


Pewnego upalnego dnia, w słoneczny poniedziałek, zamiast siedzieć na lekcjach w szkole, miłe dwie nauczycielki: pani Ania Hodyniuk i pani Agata Jasińska zabrały nas na skrawek wschodniej Polski - do Lublina, Majdanka i Kazimierza Dolnego. Udało się nam również zobaczyć "migiem z busa" Nałęczów i Puławy.

Lublin zwiedziliśmy pod przewodnictwem Łukasza Głogowskiego, który zna dobrze to miasto. Zobaczyliśmy Zamek Lubelski, Starówkę z przepięknymi kamienicami, Urząd Stanu Cywilnego tzw. "Diabelski Sąd", Bramę Krakowską i Wieżę Trynitarską (niestety, w trakcie remontu).
Udaliśmy się do Majdanka. O naszych przezyciach opowiemy w kolejnej notatce.
Obiad zjedliśmy w Ośrodku dla Niesłyszących i Słabosłyszących. Było przepyszne spagethii. Po placówce oprowadził nas Łukasz, który jest absolwentem tamtejszej szkoły.

Ostatnim punktem programu był Kazimierz Dolny, gdzie weszliśmy na Górę Trzech Krzyży, podziwialiśmy malowniczą panoramę miasta, rzekę Wisłę i zachodzące słońce. Na rynku, gdzie są przepiękne, zabytkowe kamienice, zjedliśmy lody. Wróciliśmy zadowoleni i mocno opaleni do naszego ośrodka punktualnie o 21.00. Z naszej wyprawy przywieźliśmy ponad 200 zdjęć, które zrobił nam Adam Gerasik.

uczniowie klas II tż i II tżg


Studniówka 2007
Galeria fotografii