Wielkanoc 2012 w naszym OSWG
(4 kwietnia 2012)

Śniadanie wielkanocne naszej społeczności poprzedziła w tym roku wystawa poświęcona tradycjom wielkanocnym, także na wesoło oraz symbolice jajka jako najważniejszej potrawy w wielkanocnym koszyku i na świątecznym stole.


Wystawa prezentowała typowe zwyczaje, obrzędy, życzenia i z przymrużeniem oka  - jajko w przysłowiach i powiedzeniach i jajko z pomysłem malowane. Były też przepisy kulinarne  z jajkiem w roli głównej. Ozdobę wystawy stanowiły regionalne pisanki, jajka dekoracyjne, a także ekspozycja naturalnych jaj: strusie, gęsie, kacze, kurze, perlicze i przepiórcze.
Wystawie towarzyszył kiermasz stroików i ozdób świątecznych przygotowanych przez wychowanki grup II i IV.


Śniadanie wielkanocne rozpoczęli Michał i Sławek, którzy wprowadzili nas w klimat tradycji, symboliki i przesłania świąt. Ich słowa były wstępem do przedstawienia naszego koła teatralnego. Żartobliwie, ale jednocześnie z wyraźnym przesłaniem, pokazana historia koguta i kury przygarniających podrzucone kacze jajo uczyła szacunku dla każdego życia. Przedstawienie spotkało się z aplauzem młodzieży i pracowników.


Samorząd ośrodka złożył życzenia ciepłych i spokojnych świąt z najmilszymi spotkaniami w gronie rodziny i przyjaciół. Wręczono nagrody za quiz wielkanocny. Ksiądz Konrad nawiązał do wymowy przedstawienia, mówił o szacunku i tolerancji dla każdego życia, o nadziei rodzącej się wraz z zmartwychwstaniem Chrystusa. Ksiądz poświęcił nasz symboliczny koszyczek,  potrawy na stołach i podzielił się z nami jajkiem.

Beata Derbich
Grzegorz Bisko


Studniówka 2007
Galeria fotografii