Z wizytą w Brukseli
(27-31 marca 2012)

Na zaproszenie europosła Rafała Trzaskowskiego zwyciężczynie konkursu "Magiczna Europa" Katarzyna Sobczak i Klaudia Talarek pojechały w dniach 27-31 marca do stolicy Belgii.

Wizyta w Brukseli zaczęła się od zwiedzania Starego Miasta. Przewodnik grupy opowiedziała historię Belgii, w której nawiązała do symbolu chłopca. Po zwiedzaniu był bankiet w restauracji greckiej i były pyszne dania kuchni. Następnego dnia zwiedzania dotarliśmy do Parlamentu Europejskiego metrem. Poznaliśmy od kuchni siedzibę i struktury tam panujące.

Później dotarliśmy do Parlamentarium i zwiedzaliśmy eksponaty krajów Unii Europejskiej. Dla nas największą atrakcją był elektroniczny przewodnik w czterech językach migowych. Wybraliśmy tłumaczenie w wersji francuskiego języka migowego, który jest podobny do naszego polskiego migowego. Następnie zwiedzaliśmy Muzeum komiksów. Tematem kolekcji było życie ludzi w tym kraju. Potem zakupy, spacery, robienie zdjęć... Dziewczyny po raz drugi udowodniły, że mają talent do robienia zdjęć.

Magda Bielak


Belgia
Galeria fotografii