Jaśkowe talenty
(23 marca 2012)

Poszukiwanie talentów w Ośrodku zakończone!!!! - Konkurs "Jaśkowe talenty" rozstrzygnięty. Poznaliśmy zwycięzców na apelu w dniu 23 marca 2012 roku.

Skąd taka nazwa? Wielu było utalentowanych Janów - Janko Muzykant, Jan Kochanowski , Jan Śniadecki, Jan Matejko. Także nasz patron - Jan Siestrzyński. Postanowiliśmy więc  poszukać utalentowanych "Jaśków" wśród naszych uczniów.

Przez pięć miesięcy trwało głosowanie na kandydatów w sześciu kategoriach: osobowość, społecznik, artysta, umysł ścisły, humanista, sportowiec. Głosowali wszyscy , bo najaktywniejsza klasa również miała okazję wygrać. Nagrodami były czeki na sto złotych talentów. Zwycięzcy otrzymali również statuetki i poduszki - "jaśki".

W każdej kategorii nominowane były trzy osoby i tylko jeden zwycięzca, nazwisko którego ogłaszał nauczyciel. Nagrody wręczał gość honorowy spotkania również Jan - Jan Mela.

W drugiej części apelu Jan Mela opowiedział nam o swojej pasji ŻYCIA. Pokazał nam na swoim przykładzie, że "chcieć to móc", a niepełnosprawność jest tylko w naszej głowie. Udowodnił że nie potrzeba wielkich pieniędzy, żeby zwiedzić świat a marzenia są po to, by je spełniać. Rzeczy niemożliwe po to, by przekonać innych, że mogą być tylko trudne, ale jednak możliwe do zrobienia. Chęci, zapał i optymizm  pomagają spełnić własne marzenia, ale też innych osób i to właśnie robi fundacja Jaśka Meli "Poza horyzonty"- pomaga w zdobyciu protez, zdobyciu własnego Kilimandżaro i pokazaniu, że także niepełnosprawny może żyć pełnią życia.

W podziękowaniu Janowi Meli za pokazanie, że horyzonty nie mają granic urządziliśmy zbiórkę pieniędzy na Jego Fundację.

Wszystkim  bardzo dziękujemy.

Basia Puczyńska
Marta Łempicka-Janik

Studniówka 2007
Galeria fotografii