Konkurs Odczytywania z Ust
(7 lutego 2012)

Odczytywanie z ust to niezwykle potrzebna, ale i bardzo trudna do opanowania umiejętność. Ułatwia rozumienie mowy, a więc kontakt z osobami słyszącymi. Łatwiej jest odczytać słowa znane. Dłuższą wypowiedź trudniej odczytać  szczególnie, gdy temat jest nieznany. Odczytywanie z ust wymaga ogromnej koncentracji uwagi. Łatwiej odczytać osobę, która wyraźnie i naturalnie mówi (nie za szybko, ale i niezbyt wolno), która nie jest obca.
Promując tę ważną dla osób niesłyszących umiejętność, od wielu lat organizujemy w naszym Ośrodku konkursy odczytywania z ust. W tym roku Szkolny Konkurs Odczytywania Mowy z Ust odbył się 7 lutego, a hasło brzmiało: DOROSŁOŚĆ TO SAMODZIELNOŚĆ I ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA SWOJE ŻYCIE. Wzięło w nim udział 9 uczniów:

1. Paweł Barański            kl. Ia       
2. Aleksandra Krysiak     kl. Ia       
3. Mateusz Brociek          kl. IIIc     
4. Paulina Dampc             kl. IIb      
5. Barbara Kołtun             kl. IIIb    
6. Klaudia Talarek            kl. IIIb   
7. Sylwia Ponceleusz      kl. IIa     
8. Daniel Wiśnik               kl. IIb    
9. Piotr Prokop                 kl. Im    

Byli to zwycięzcy I etapu (który odbył się w klasach liceum profilowanego i szkoły zawodowej), a więc szkolni mistrzowie odczytywania z ust. Konkurs otworzyła wicedyrektor Ośrodka Anna Stopińska, życząc uczestnikom sukcesów. Zadaniem uczniów było odczytanie nagranych na filmie wypowiedzi m.in. słyszącego studenta AWF.

Zwycięzcami tegorocznego Konkursu Odczytywania  z Ust zostali:

MATEUSZ BROCIEK
PAULINA DAMPC
PAWEŁ BARAŃSKI

Mateusz Brociek i Paulina Dampc będą reprezentowali nasz Ośrodek na Ogólnopolskim Konkursie Odczytywania z Ust w Wejherowie.

Konkurs
Galeria fotografii