Wirtualna podróż do Berlina
(9 stycznia 2012)

W zimowy wieczór mieliśmy okazję wybrać się na bezpłatne, wirtualne zwiedzanie Berlina. Pokaz prezentacji odbył się w sali nr 12. Dowiedzieliśmy się tam jakie zabytki można zobaczyć w stolicy Niemiec: Brama Brandenburska, Bundestag, Pałac Prezydencki, Katedra św. Elżbiety, Muzea na Wyspie, Wielką Synagogę i wiele wiele innych. Stolica Niemiec to również wiele nowoczesnych budowli i rozwiązań architektonicznych, które doskonale komponują się z tymi wcześniej wybudowanymi.

Miasto naznaczone też jest piętnem Muru Berlińskiego, który tuż po wojnie podzielił państwo niemieckie /aż do roku 1989/ na Republikę Federalnych Niemiec i Niemiecką Republikę Demokratyczną. Wędrówkom po Berlinie towarzyszyła też kwestia Holokaustu - niesamowite wrażenie robi kilka tysięcy kamiennych Stell symbolizujących zamordowanych Żydów. Stolica

W tym wypadku symboliczne stało się spotkanie Młodych z całej Europy, którzy modlili się o pokój na świcie w tym mieście od 28 grudnia 2011r. do 1 stycznia 2012r. Wśród 30 tysięcy uczestników ponad 6 tysięcy stanowili Polacy. Jest to wydarzenie niezwykłe zarówno pod względem duchowym jak i integracyjnym, otwarciem się na innych ludzi, inne kultury, wyznania chrześcijańskie, próbą językową, a także doświadczeniem bezwarunkowej dobroci, gościnności .

Kolejne Spotkanie Młodych już w Wiecznym Mieście: Rzymie.
Więcej informacji na stronach internetowych:
http://www.taize.fr/pl_rubrique486.html
http://www.taize.fr/pl