Wigilia OSWG
(21 grudnia 2011)

Tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia spotkaliśmy się na Wigilii organizowanej przez internat. W tym roku zmieniliśmy nieco formułę naszego spotkania, ale nie wpłynęło to na nasz sposób przeżywania tej uroczystości. Dekoracje były skromniejsze niż zwykle ale organizatorzy wykonali je z najwyższym smakiem. Ukazano tradycję bożonarodzeniową w sposób prosty, bez zbędnego przepychu.
Rozpoczęliśmy wspaniałym przedstawieniem przygotowanym przez naszą młodzież pod kierunkiem p. Urszuli Prokurat. Nowością było uczestnictwo w nim nauczycieli i wychowawców oraz przedstawicieli personelu Ośrodka. Trzeba przyznać, ze gra aktorów była na najwyższym poziomie. Dodatkowo byliśmy świadkami ujawnienia się prawdziwych, ukrytych dotąd, talentów aktorskich! Miejmy nadzieję, że przesłanie przedstawienia na długo pozostanie w naszych myślach, bo przecież z problemem walki zła z dobrem spotykamy się codziennie; każdego dnia musimy dokonywać trudnych wyborów, co nie zawsze jest łatwe.
Tradycyjnie przemówił do nas ks. Konrad Zawłocki, a następnie dyrekcja Ośrodka. Życzenia jakie usłyszeliśmy w tym roku zostały nam przekazane słowami wiersza Ks. Twardowskiego pod tytułem Wiersz staroświecki. Naprawdę, tegoroczna uroczystość była pełna pozytywnych zaskoczeń, tajemnicza i bardzo nastrojowa!
Jak co roku łamaliśmy się opłatkiem. Życzenia jakie było słychać z każdego miejsca sali były pełne miłości, życzliwości i ciepła..
I w tym roku nie zapomniał o nas św. Mikołaj, przynosząc naszej młodzieży prezenty. I tu znów  niespodzianka. paczki były inne niż w poprzednich latach. Młodzież znalazła w nich wartościowe książki.
I na koniec podziękowania dla tych wszystkich, którzy swoją pracą stworzyli tak piękne spotkanie! Wspaniałe przedstawienie, wyjątkowe dekoracje, smaczne potrawy. na pewno zostanie  to nam w pamięci!
Wojciech Witkowski

Studniówka 2007
Galeria fotografii