Przedświąteczne intelektualne zmagania
"1 z 10" - "Quiz o Bożym Narodzeniu"

(12 grudnia 2011)

W dniu 12  grudnia 2011 drugi raz w historii naszego Internatu odbył się kolejny odcinek "1 z 10". Chętnych do udziału było wielu. Temat też ciekawy, bo o jednych z najpiękniejszych świąt - Bożym Narodzeniu. Tuż po kolacji  sala nr 12 wypełniła się po brzegi publicznością. Po wylosowaniu miejsc prowadzące przypomniały zasady quizu i nie pozostało już nic innego jak tylko ropocząć grę. Walka była zacięta, niektóre z pytań bardzo trudne, emocji mnóstwo.

Uczestnicy, którzy wykazali się największą wiedzą o Bożym Narodzeniu to Kamil Jabłoński (I miejsce), Agata Stencel (II miejsce), Monika Celińska (III miejsce). Wszyscy odważni otrzymali dyplomy uczestnictwa natomiast laureaci oprócz nich nagrody rzeczowe i zaproszenie na zwiedzanie oraz kolację w Hotelu Hilton. Ostatnia niespodzianka była tak wielka, że aż nierealna. Dobrze, że zaproszenia wręczał pan Kierownik Internatu; osoba wiarygodna i realna, a nie Święty Mikołaj, w którego jedni wierzą bardziej, a inni wcale.

Pełni dobrych emocji, bogatsi w wiedzę o nadchodzącym świątecznym czasie udaliśmy się na wieczorny odpoczynek, aby śnić o udziale w kolejnym quizie i o wygranych.