"Odkręcamy się na dobro..."
spotkanie  z p. Michałem Mroczkiem,
c.d. akcji nakrętkowej w naszym Ośrodku
(14/19 września 2011)

Już od kilku lat zbieramy w naszym Ośrodku plastikowe nakrętki - pomagamy innym, bo "żaden z ludzi nie jest samotną wyspą.". Dziś my innym, jutro oni nam.
Niesamowite są dla nas spotkania z ludźmi do których trafia owa pomoc.Ostatnie takie wydarzenie miało miejsce w  dniu 14 września w Ratuszu Dzielnicy Targówek.  Wtedy to Pan Michał Mroczek otrzymał obie protezy nóg.


Nie ma takich słów, które opisały by całe to wydarzenie.Kiedy widzi się człowieka z iskrami nadziei, szczęścia w oczach.Kiedy słyszy się, że znów otwierają się przed człowiekiem drzwi prawdziwego życia.Kiedy można zaobserwować bezmiar ciepła rodzinnego, które pozwoliło przetrwać ten najtrudniejszy czas.Kiedy widzi się wielu ludzi o dobrych, otwartych sercach, wrażliwych na potrzeby innych.W takiej chwili nawet ci najtwardsi czują wzruszenie.Świadomość osobistego wkładu; tej przysłowiowej jednej nakrętki, potęguje przeżywanie owego momentu..
Tą chwilą chcieliśmy się podzielić ze społecznością naszego Ośrodka. W tym celu zorganizowaliśmy 19 września spotkanie, na którym był czas na osobiste refleksje, zaprezentowanie zdjęć ze spotkania, a także przypomnienie obecnym jakie nakrętki zbieramy, dla kogo do tej pory zbieraliśmy i dla kogo teraz będziemy zbierać: dla dwóch jedenstoletnich braci: Damiana i Patrykan, którym potrzebne są elektryczne wózki.


Zachęcamy z całego serca do zaangażowania w tę niezwykła akcję "Odkręcania się na dobro." !
Dziękujemy wszystkim tym, którzy już się odkręcili.