"...OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA..."
Zwiedzanie Muzeum Ordynariatu Polowego 
(22 marca 2011)

Mężczyźni jak wszystkim wiadomo, interesują się wojskowością. Wychodząc naprzeciw temu grupa chłopców wraz z wychowawczyniami udała się do Katedry Wojska Polskiego. Tam od niedawna, bo od kilku miesięcy oprócz kościoła można także zwiedzać podziemia:, gdzie mieści się Muzeum Ordynariatu Wojska  Polskiego.
Kilka lat temu, w 2006 r. rada m. st. Warszawy podjęła uchwałę o jego utworzeniu a 8 grudnia 2010 r. pierwsi zwiedzający mogli przekroczyć progi muzeum.
Jest to miejsce bardzo ciekawe. Wycieczkowicze z zainteresowaniem oglądali eksponaty z kolejnych stuleci /ornaty,  przedmioty  potrzebne do sprawowania polowych Mszy Św., rzeczy osobiste, mundury, zdjęcia/.
Największe wrażenie zrobiła na zwiedzających część ekspozycji dotycząca Katynia; gdzie znajduje się m.in. sutanna księdza polskiego wydobyta z dołów w których zakopywano zamordowanych Polaków,  a także część dotycząca katastrofy smoleńskiej. Można tam zobaczyć rzeczy związane z biskupem Tadeuszem  Płoskim, który zginął w tej katastrofie - fragmenty jego sutanny, nadpalone obrazki oraz dwa fragmenty samolotu. 
Po zakończeniu zwiedzania; w celu dopełnienia  wycieczki grupa sprawdziła, w którym miejscu powstańcy warszawscy wchodzili do kanałów, a następnie udała się pod Pomnik Walczących Powstańców.
Otoczeni przez miejsca i historyczne wydarzenia pełni wrażeń wycieczkowicze wracali warszawską Starówką do swojego Ośrodka.

 

Studniówka 2007
Galeria fotografii