Spotkanie w Rembertowie
(11 marca 2011)

"NADZIEJA PRZYCHODZI DO CZŁOWIEKA WRAZ Z DRUGIM CZŁOWIEKIEM"
/Dante Aligheri/

Taka myśl towarzyszyła spotkaniu, na którym pan Marcin Mroczek - młody człowiek - 29 letni - ojciec rodziny - otrzymał część protez nóg.
Otrzymał je dzięki środkom pieniężnym uzyskanym ze zbiórki plastikowych nakrętekJ!!! Takich samych jakie zbieramy w naszym Ośrodku!!!
Do zakupu całych protez brakuje jednak cały czas pieniędzy, a więc potrzeba dalej nakrętek. Apelujemy do wszystkich - zbierajcie i opowiedzcie o tej akcji swojej rodzinie, przyjaciołom i znajomym!!! Podzielmy się nadzieją!!!
Samo spotkanie było bardzo wzruszające. W sali Urzędu Dzielnicy Rembertów zgromadziło się wiele osób. Byli to przedstawiciele różnych firm, urzędów i oczywiście dzieci, młodzież z różnych szkół. Nie zabrakło też głównej pomysłodawczyni akcji: prezes Żoliborskiego Stowarzyszenie Dom - Rodzina - Człowiek pani Zofii Korzenieckiej-Podruckiej. Dziękowała ona wszystkim, którzy zbierają nakrętki i prosiła o dalszą pomoc, zaangażowanie w akcję. Następnie odbyła się część artystyczna: był występ muzyczny dzieci z rembertowskich szkół, specjalne życzenia dla pana Michała od jednej z podwarszawskich placówek oświatowych. Głos zabrał też pan Michał Mroczek, który dziękował i mówił, że jego życie zaczęło nabierać sensu, nasza pomoc przyczyniła się zaś do spełnienia marzenia o powrocie do życia w społeczeństwie. 
Po oficjalnym spotkaniu mieliśmy też szansę, aby osobiście porozmawiać z panem Michałem i Jego rodziną, złożyć im ciepłe życzenia w imieniu społeczności naszego Ośrodka. Pełni wrażeń i z wewnętrznym postanowieniem, aby zebrać jak najszybciej jak największą liczbę nakrętek, wracaliśmy do naszych domów.

Studniówka 2007
Galeria fotografii