Klub Przyjaciół Zwierząt w hołdzie. wszystkim psom świata!!!
(9 marca 2011)

9 marca przypada Światowy Dzień Psa. Z tej okazji Klub Przyjaciół Zwierząt zorganizował okolicznościową wystawę wraz z zaproszeniem do udziału w konkursie fotograficznym poświęconym pupilom uczniów, nauczycieli, wychowawców i pracowników naszego Ośrodka.
Wystawa prezentowała: - krótką charakterystykę gatunku (z najważniejszym przesłaniem "pies najlepszym przyjacielem człowieka od zawsze" i "dom bez psa to smutny dom"), - portrety psich ras, - wzruszający tekst "Hołd Psu" udostępniony dzięki uprzejmości Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, - wskazówki i porady dla miłośników i opiekunów psów opracowane przez Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt, - galerię psiego portretu czyli naszego ośrodkowego pupila, przyjaciela ipodopiecznego - Reksa, - zdjęcia z wycieczki członków Klubu do policyjnej szkoły dla psów. Zabawną część wystawy stanowiła ekspozycja pod hasłem "czy możliwa jest przyjaźń między psem a kotem?" - w formie pięknych fotografii psich i kocich maluchów!

Naszą wystawę dedykowaliśmy nie tylko miłośnikom i opiekunom psów, ale wszystkim tym, którym nie obcy jest los potrzebujących pomocy zwierząt. Powstają piękne filmy o psach, ludzie piszą o nich wiersze, śpiewają piosenki, są tacy, którzy stawiają im pomniki, a my myślimy, że wystarczyłoby po prostu przygarnąć biedną, wałęsającą się na śmietniku istotę. Gdyby każdy człowiek choć raz w życiu  zaopiekował się jednym bezpańskim psem, nie byłoby na świecie psiego nieszczęścia.

P.S. Ponieważ konkurs fotograficzny wzbudził duże zainteresowanie wśród naszej społeczności, przypominamy, że na zdjęcia Waszych psów, kotów, papug, chomików, węży i każdego innego pupila czekamy do 31 marca!!!

Uwaga!!! Zostaną przyznane atrakcyjne nagrody dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach (pies, kot, inne zwierzątko)! Wszystkie zdjęcia pokażemy na specjalnej wystawie!


Studniówka 2007
Galeria fotografii