Wykład w Międzynarodowym
Instytucie Biologii Molekularnej i Komórkowej (P.A.N.)
(9 grudnia 2010)


W ramach zajęć fakultatywnych z biologii grupa uczniów naszego Ośrodka uczestniczyła w wykładzie pt. "Co w głowie piszczy, czyli jak młody naukowiec bada mózg". Wykład odbył o godz 17.00 w Międzynarodowym Instytucie Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie.

Prezentacje te są częścią projektu Fundacji Bioedukacji "Zmień perspektywę, zostań naukowcem." Podczas tych zajęć młody naukowiec zajmujący się neurobiologią (nauką zajmującą się badaniem mózgu) wyjaśniał nam w prosty sposób tajemnice funkcjonowania tego fascynującego narządu. Mogliśmy się dowiedzieć że: ludzki mózg to najbardziej skomplikowany organ w naszym organizmie. Jest on najbardziej złożoną, żyjąca strukturą znaną we wszechświecie. Mózg kontroluje wszystko co robimy, mówimy, czujemy czy myślimy. Kontroluje również funkcje, które utrzymują nas przy życiu: oddychanie, krążenie, trawienie i układ immunologiczny. To przez mózg wiemy, jakich emocji i uczuć doświadczamy.Dlatego warto więc poznać złożoność, możliwości i zasady funkcjonowania naszego mózgu.

Na kolejne odwiedziny w Instytucie wyruszamy wkrótce - poznawać tajemnice hydrobiologii czyli nauki o życiu w środowisku wodnym.


Studniówka 2007
Galeria fotografii