Moc w nakrętce jest.
Przekazanie wózka  niepełnosprawnemu Pawłowi Barańskiemu
(15 października, Zielonka)

Zbieramy, zbieramy i w ten sposób nie tylko nam pomagają, ale też i my pomagamy.
W jedno z piątkowych przedpołudni wraz z przedstawicielami młodzieży i wychowawców naszego Ośrodka pojechaliśmy do jednego z gimnazjów w Zielonce na niezwykłą uroczystość - przekazanie wózka niepełnosprawnemu chłopcu. Pieniądze na ten wózek pochodziły ze sprzedaży plastikowych nakrętek. Wewnętrzna radość i duma rozpierały, że i nasze nakrętki tam były.

Już przy wejściu każdy z gości otrzymał białą lub niebieską wstążeczkę - symbol udziału w akcji. Następnie weszliśmy na ogromną salę widowiskową, oprócz nas było na niej wiele dzieci i młodzieży, którzy też zbierają nakrętki. Zanim nastąpiło przekazanie wózka mogliśmy obejrzeć  piękny montaż słowno - muzyczny przygotowany przez młodzież gimnazjalną, a oparty na tekście Ośmiu Błogosławieństw oraz fragmentach wypowiedzi Jana Pawła II/Matki Teresy z Kalkutyn na temat pomocy drugiemu człowiekowi. Po tej części spotkania Paweł otrzymał wózek, był bardzo szczęśliwy. Na twarzy jego mamy, która dziękowała w imieniu swoim i syna pojawiły się łzy wzruszenia. Nie tylko na jej.

Po tej części spotkania Pani Prezes  Żoliborskiego Stowarzyszenia  Dom - Rodzina-Człowiek: Zofia Korzeniecka - Podrucka dziękowała wszystkim, którzy włączyli się w akcję, apelowała o dalszą pomoc na którą czeka już wiele kolejnych osób.

Po zakończeniu spotkania był czas na chwilę rozmowy z mamą Piotrka oraz przedstawienie chłopcu naszej grupy i wspólne zdjęcie: Piotrek niestety nie mówi, ale  jego uśmiech  wystarczyłJ. Zaprosiliśmy naszych nowych przyjaciół do Ośrodka.

To już był koniec spotkania, które na pewno w sercu każdego z nas pozostanie na długo.Studniówka 2007
Galeria fotografii