W świecie barw
(19 maja 2010)

W pewne słoneczne, ciepłe, popołudnie /19.05./ udaliśmy się na wycieczkę. Była ona inna niż wszystkie. Jej celem był Teatr Stara Prochoffnia, a dokładnie wystawa malarska "Portrety" Marka Laseckiego. Tak, tak, tego samego pana, który uczy w naszym Ośrodku. Wybraliśmy się na nią z samym autorem, na jego zaproszenie. Oczywiście krążąc po uliczkach Starego Miasta nie obyło się bez powtórki z historii, zwłaszcza tej związanej z pomnikami obecnymi na Starówce.

Kiedy dotarliśmy na miejsce pan Marek Lasecki rozpoczął opowieść o poszczególnych portretach. Rozpoznaliśmy tam wiele znajomych twarzy. pani Alicji Orłowskiej, pani Kajetany Roczan, pani Magdy Bielak. Znaleźliśmy się w kręgu przyjaciół malarza..., a także w morzu ciepłych barw i przeróżnych strojów, które jak powiedział pan Marek odzwierciedlają charakter portretowanych osób.

Kiedy już artysta skończył nas oprowadzać po galerii każdy z nas rozpoczął  samotną wędrówkę  po sali, aby jeszcze raz spotkać się z osobami z portretów. Potem mogliśmy zadawać tysiące pytań autorowi prac.Jaką techniką wykonywał portrety?  Jak długo powstaje taka prac? Czy maluje w tym samym czasie tylko  jeden obraz? Co stanie się po wystawie z poszczególnymi obrazami .?... Malarz chętnie na nie odpowiadał.

Następnie mogliśmy obejrzeć katalog prac pana Marka Laseckiego, w którym oprócz malarstwa można było znaleźć fotografię, grafikę, szkice.

Czas biegł nieubłaganie. Pozostało jeszcze tylko skreślić kilka słów do księgi pamiątkowej. Potem już tylko powrót do Ośrodka. i jak zawsze pozostają WSPOMNIENIA i wiara w to, że warto mieć swoje MARZENIA i PASJE.

Wdzięczni wychowankowie wraz z wychowawczynią


Studniówka 2007
Galeria fotografii