Koci wieczór
(17 lutego 2010)

Każdego roku 17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota. Z tej okazji zorganizowaliśmy w naszym Klubie "Koci wieczór" - czyli spotkanie w całości poświęcone kociej tematyce.
Gościem specjalnym wieczoru była wychowawczyni internatu p. Emilia Bzura,  która jest posiadaczką wspaniałej 11 - letniej kocicy o wyjątkowym imieniu ZEFIRYNA. Pani Emilia opowiedziała nam o swojej pupilce - jej upodobaniach, nawykach, kłopotach które czasami sprawia i o jej ulubionych zabawach. Także o radości, którą Zefiryna wprowadziła w życie całej rodziny. Mogliśmy podziwiać kocicę na zdjęciach - ten zwierzak potrafi fantastycznie pozować! Podziękowaliśmy p. Emilii wręczając jej kolorową kocią miseczkę dla Zefiryny, i poradnik o kotach.
Wspólnie z gościem obejrzeliśmy film zatytułowany "Kocięta - bezpieczna przyszłość". Film jest poradnikiem dla obecnych, jak i przyszłych właścicieli kotów . Prezentuje kocie rasy (a jest ich około 70!), doradza jakiego kota wybrać, jak dbać o niego. Jakie są obowiązki  dla posiadacza zwierzaka. Pełno w nim różnych kocich ciekawostek np. ile kot ma wąsów? (odp. 24 - po 12 z każdej strony), lub gdzie i kiedy został udomowiony.
Na zakończenie spotkania czekała nas miła niespodzianka przygotowana przez opiekunów Klubu - losowanie "szczęśliwej karteczki" (pod nią kryła się nagroda!).
Kolejny raz los uśmiechną się do Marty Fałek (wygrała poprzednio w konkursie plastycznym "Mój przyjaciel pies"), Tym razem Marta wyciągnęła los dla siebie i szczęśliwy los dla koleżanki Basi Kołtun (kalendarz z sympatycznymi małymi pieskami). Basia oddała swoją wygraną  Marcie - to bardzo miły gest - prawda?!.

 

Studniówka 2007
Galeria fotografii