Wigilia w OSWG
(17 grudnia 2009)

Dnia 17 grudnia 2009 w OSWG odbyła się uroczysta Wigilia, jak zwykle przygotowana przez internat przy dużym udziale kuchni ośrodkowej.
W tym roku nawiązywała do staropolskich tradycji i symboli. W sali gimnastycznej, podobnie jak w staropolskich chatach, znajdowały się gałęzie przyozdobione w pierniki, jabłka i cukierki. W rogu sali stał snopek symbolizujący szczęście i urodzaj. Na stołach nie zabrakło tradycyjnych potraw: barszczu, pierogów i karpia; a pod stołem sianka - symbolizującego miejsce narodzenia Chrystusa - i drobnych monet na szczęście
Uroczystość rozpoczęła Dyrektor Ośrodka - Pani Elżbieta Opara-Zawistowska wraz z kierownikiem internatu - Panem Bogdanem Oleksiakiem, którzy złożyli życzenia wszystkim zebranym. Następnie życzenia złożyli: ksiądz Konrad Zawłocki oraz samorząd szkolny. Potem nastąpił moment, w którym wszyscy wspólnie dzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia świąteczne.
Po wigilijnej kolacji do sali gimnastycznej przybyli kolędnicy: Tur, Gwiazda, Żyd, Król i Śmierć, którzy rozpoczęli część artystyczną Wigilii. Kolędnicy zaprosili wszystkich do wspólnego kolędowania, a na koniec występu śmiało ruszyli między gośćmi, by (jak dawniej) otrzymać drobne nagrody za występ. Po kolędnikach nastąpiła chwila wyczekiwana przez wszystkich wychowanków i uczniów - wręczanie prezentów.
Po skończonej wieczerzy wychowawcy wspólnie z wychowankami posprzątali salę gimnastyczną.

Wigilia 2009
Galeria fotografii