Biblioteka Uniwersytecka (BUW)
(30 listopada 2009)

30 listopada 2009r. klasy IIa, IIb, IItż pod opieką nauczycielek A. Antos, I. Nartowskiej i A. Stopińskiej miały zajęcia w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego (BUW) przy ul. Dobrej w Warszawie. Uczniowie zapoznali się z zasadami korzystania ze zbiorów bibliotecznych oraz z wolnym dostępem do półek. Ale to nie wszystko - warto było zobaczyć dział czasopism, czytelnię ze stanowiskami do pracy na własnych laptopach, stanowiska z dostępem do Internetu, różne działy obcojęzyczne, dział mikroform (stare gazety przeniesione na rolki, czyta się je na specjalnym monitorze), różne działy obcojęzyczne - czy wiecie jak wygląda książka pisana w języku irańskim? Zainteresowaniem cieszyły się będące w różnych miejscach kąciki do cichej pracy, które tak naprawdę zachęcają do marzeń: wygodne fotele, małe stoliki.
Bardzo dziękujemy pani Danucie Daniluk z Oddziału Informacji Naukowej BUW za przybliżenie biblioteki. Szkoda tylko, że nie ma miejsc noclegowych, gdyż bogaty księgozbiór i sympatyczna atmosfera zachęca maniaków książkowych do zamieszkania wśród książek. Po zwiedzeniu dolnej części ogrodu BUW przyszła kolej na niespodziankę - miejsce, gdzie czas zatrzymuje się, nikt nigdzie się nie spieszy, a towarzystwem jest książka i dobra herbata. czyli księgarnia "Czuły Barbarzyńca".
Anna Antos

Grzegorz Grajoszek:
"Podobało mi się, dlatego że są wszystkie książki - nawet książki z całego świata. Miejsce bardzo przydatne do matury. Kiedyś może się zapiszę."

Paweł Obłoza:
"Biblioteka jest ciekawa, jest tam dużo książek, jest uporządkowana i łatwo można znaleźć potrzebny dział. "Czuły Barbarzyńca" jest bardzo fajnym miejscem, można tam spokojnie usiąść, porozmawiać z drugą osobą."

Małgorzata Talipska:
"Warto było pójść na wycieczkę do Biblioteki Uniwersyteckiej (BUW), ponieważ mogliśmy zobaczyć jak funkcjonuje to miejsce, kto może z niego korzystać oraz w jaki sposób - bardzo interesujące oraz dobre miejsce do nauki. Księgarnia "Czuły Barbarzyńca", która mieści się na rogu ulicy Zajęczej i Dobrej, jest wspaniałym miejscem - można usiąść, przeczytać książkę, kupić ją oraz zamówić kawę. Bardzo fajne miejsce, które oddaje klimat z poprzedniej epoki".

Studniówka 2007
Galeria fotografii