Mały - wielki czyn, czyli "Sprzątanie Łuckiego Świata"!!!
(17 września 2009)

W czwartek 17 września br. otoczyliśmy szczególną troską nasz "Mały Ośrodkowy Świat" przy ul. Łuckiej. Przystąpiliśmy do wielkiego czynu - porządkowania naszego najbliższego otoczenia w ramach akcji "Sprzątanie Świata".
W ruch poszły: miotły, grabie, łopaty, taczki, sekator i wszelkie inne niezbędne ogrodnicze narzędzia. Kolejne grupy, dzielnie wspierane również przez naszych absolwentów a także wychowawców, pracowały bez wytchnienia, w szalonym tempie, dokładnie - a nawet bardzo dokładnie! - na wyznaczonych wcześniej odcinkach czynu!!!
Dziewczyny solidarnie i zaciekle walczyły z przerosłym zielskiem-gigantem, nadmiernie wybujałymi konwaliami i innymi niepożądanymi roślinkami na patio. Wspierane przez dzielnych i wytrwałych kolegów z łopatami w dłoniach, błyskawicznie zamieniły nieujarzmione dotąd chaszcze zieleni w pięknie zagospodarowany roślinnością teren relaksacyjny.
Natomiast chłopcy bohatersko zmagali się z ziemią przed Ośrodkiem, przygotowując teren pod zasianie trawy. A także - zwartym, jednolitym frontem, w uporządkowanym szeregu i rytmie - precyzyjnie oczyścili boisko szkolne wraz z jego otoczeniem. Tutaj z kolei oni mogli liczyć na pomoc niezawodnych koleżanek!
Świetnie było pracować razem, tym bardziej, iż pogoda dopisała! Miło jest zrobić coś pożytecznego nie tylko dla siebie, ale również dla naszego "Ośrodkowego Świata".


Studniówka 2007
Galeria fotografii