Koncert GODNOŚĆ I RADOŚĆ
(7 września 2009)

W poniedziałek 7 września br. młodzież naszego Ośrodka uczestniczyła w wyjątkowym widowisku artystycznym. Był to koncert pod hasłem "GODNOŚĆ I RADOŚĆ", który odbył się w warszawskiej Sali Kongresowej w PKiN. Spotkanie młodzieży z warszawskich i podwarszawskich szkół i ośrodków specjalnych - także z udziałem przedstawicieli kilku krajów europejskich - stanowiło jeden z ważniejszych punktów obchodzonego w stolicy w dniach 4 - 8 września br. Tygodnia Integracji Europejskiej.
Honorowy patronat nad imprezą objęła Prezydent M. St. Warszawy - pani Hanna Gronkiewicz-Waltz. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz miasta, Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, dyrektorzy szkół i ośrodków, liczni sponsorzy.
W koncercie nasz Ośrodek reprezentował zespół bębniarzy pod kierownictwem artystycznym pana Pawła Pożaryckiego (a przekład na język migowy powierzono naszej psycholog - pani Magdalenie Bielak). Występ naszych młodych muzyków rozpoczął i zakończył artystyczne prezentacje dzieci i młodzieży z 20-u stołecznych placówek oświatowych, nadając całości wystawienia niepowtarzalny nastrój i oprawę. Na scenie przewinął się barwny korowód zespołów młodych tancerzy, piosenkarzy, rolkarzy. Był nawet niesamowicie wzruszający występ mini-cyrku! Wszystko chwytało za serce i składało dłonie do gorących oklasków!
W czasie antraktu nawiązywały się nowe znajomości, toczyły się ożywione kuluarowe rozmowy a niektórzy odnajdywali znajomych z zaprzyjaźnionych szkół i ośrodków.
Po przerwie Wiceprezydent Warszawy - pan Włodzimierz Paszyński, wręczył nagrody laureatom zmagań sportowych, które poprzedziły koncert. To miłe, że I-e miejsce w rozgrywkach sportowych zajęła właśnie reprezentacja Warszawy.
Druga część koncertu dedykowana była stolicy Polski. Stare i nowe warszawskie przeboje zabrzmiały wnowych aranżacjach i wykonaniu w gościnnych wnętrzach Sali Kongresowej. To były niezapomniane chwile!
Następnym organizatorem Tygodnia Integracji Europejskiej wybrana została Belgia. A zatem - do zobaczenia za 2 lata, tym razem w Belgii!!!

Studniówka 2007
Galeria fotografii